אודות פורטיסימו קפיטל

אנו בפורטיסימו משקיעים בחברות שפניהן לצמיחה מתמדת במטרה שיהפכו למובילות בשוק שלהן

פורטיסימו קפיטל – קרן השקעות פרטית, פרייבט אקוויטי בישראל

פורטיסימו הינה קרן השקעות פרטית (פרייבט אקוויטי) מובילה בתחומה בישראל.הקרן משקיעה בעיקר בחברות טכנולוגיות ותעשיתיות, במטרה להשביח אותן דרך בניית צמיחה עקבית ותוך יצירת יתרון יחסי לחברות אלה בשוק בו הן פועלות.
פורטיסימו גייסה עד עתה 1.6 מליארד דולר. מאז היווסדה בשנת 2005, השקיעה פורטיסימו בכ- 50 חברות.

השם פורטיסימו

פורטיסימו (“ff“) הינו מונח מוזיקלי שמסמל את הצליל החזק ביותר שניתן להשמיע. ההקבלה לעבודת הקרן היא השילוב בין הרצון להצטיינות של כל מוזיקאי בנגינתו בכלי הייחודי שלו, ובין הרצון שהתזמורת תנגן יחד, בסנכרון מדויק. יחד הם מפיקים מוזיקה הרמונית.

עבודת צוות  

הצוות בקרן פורטיסימו הוא מולטי-דיסיפלינארי ועובד יחד שנים רבות. אנו מגיעים מרקע עסקי, שילוב של תחומי התמחות – ניהול, פיננסים, אסטרטגיה, בנקאות להשקעות ועוד.

קריטריונים להשקעה

אנחנו משקיעים בחברות על פי הקריטריונים הבאים:

  • חברות בעלות מוצרים עם מובילות טכנולוגית, להן עסק מוכח המתבטא בהיקף מכירות משמעותי
  • בסיס לקוחות רחב
  • פוטנציאל צמיחה מהותי המבוסס על השגת מובילות בשוק
  • מודל עסקי המייצר חיזוי טוב של ההכנסות

מאפיינים עיקריים של השקעות הקרן

אנו מחפשים אחר הזדמנויות השקעה בחברות בהן נדרשים שינויים. ההשקעה, ברכישת כל או חלק מהמניות, או בהשקעה לתוך החברה, יכולה להיות בחברות פרטיות או ציבוריות.
הזדמנות ההשקעה יכולה לנבוע מגורמים שונים, כגון רצון מימוש שווי של בעלי מניות קיימים, קשיים בעסק, סטגנציה, פוטנציאל צמיחה גבוה מזה הקיים בעסק (בשל בעיות כספיות או ניהוליות למשל, ששותף יכול לפתור), צורך בהשקעה ולקיחת סיכונים, צורך בסיוע ניהולי מקצועי.

  

פורטיסימו מאתרת חברות להשקעה, פרטיות וציבוריות. כמו כן, הקרן מחפשת פעילויות עסקיות בתוך חברות, שכדאי לפצל אותן מהחברה שמחזיקה בהן, כדי להשיא את ערכן, לאור צורך החברה המחזיקה בהון, או הצורך במיקוד עסקי וניהולי, בהשקעה וכדומה.
לבעלי מניות שמעוניינים למכור חלק מהחזקותיהם בחברות, מציעה פורטיסימו מתווה אופטימלי של עבודה משותפת, לאחר עריכת שינויים בנהלי קבלת ההחלטות, כדי לאפשר החלטות יעילות ומהירות.

  

ביצועי הקרן 

תשואות המשקיעים בקרן פורטיסימו, במשך שני העשורים של פעילותה, הינן גבוהות מאד, בישראל וברמה העולמית.
משקיעי הקרן השונים, כמעט כולם, ממשיכים להשקיע בקרן הבאה, לאחר שקודמתה סיימה את סכומי ההתחייבות להשקעה שקיבלה ממשקיעיה.